Jõud meistrivõistlused kiirmales

Toimub
L 11.11.2023, 11:00
Asukoht

Järva-Jaani Gümnaasium (Pikk 1, Järva-Jaani alevik)

Juhend - juhend .pdf
 

I Eesmärk ja ülesanne
Pakkuda maletajatele võistlemisvõimalusi.
Selgitada EMSL Jõud meistrid kiirmales
Noormaletajatele võistluskogemuste võimaldamine, nende kvalifikatsiooni tõstmine ja paremate noormaletajate selgitamine.
 

II Aeg ja koht
Võistlus toimub laupäeval, 11. novembril 2023 algusega kell 11.00 Järvamaal Järva vallas Järva-Jaani Gümnaasiumis (Pikk 1, Järva-Jaani alevik)

Võistlejate nimeline registreerimine eelregistreerimise alusel toimub võistluspaigas kuni kell 10:40
 

III Osavõtjad
Võistlustest lubatakse osa võtta kõikidel Eesti maakondade maletajatel.
 

IV Võistluste korraldus
Võistlused korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud ning viib läbi Järvamaa Spordiliit ja Tallinna Maleklubi.

Võistlus toimub järgmistele vanusegruppidele:

A-turniir täiskasvanud (mehed ja naised),

B-turniir 2005.a. sündinud ja nooremad;

C-turniir 2009.a. sündinud ja nooremad;

D-turniir 2013.a. sündinud ja nooremad.
 

Olenevalt osalejate arvust võib korraldaja vajadusel liita erinevaid vanuseklasse. Mehed ja naised ning noormehed ja neiud mängivad samal turniiril, kuid arvestust peetakse eraldi.

A-, B-, C- ja D- turniiril mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis. Mõtlemisaeg on 15 minutit mõlemale mängijale partiile ja igale käigule lisandub 3 sekundit. Kõik voorud mängitakse FIDE reeglite järgi, kasutades järgmisi erisusi:

Mängualale on keelatud tuua kohtunikule vastuvõetamatuid elektroonilisi seadmeid (nt sisselülitatud mobiiltelefon). Kui mistahes selline seade tekitab heli, siis otsustab kohtunik eksinud mängijale määratava karistuse, milleks võib olla ka sellele mängijale partii kaotatuks tunnistamine (vastasmängija võidab; siiski kui vastasmängija ei saa partiid võita mistahes määrusepäraste käikude seeriaga, on selle tulemuseks viik).Iga mängija, kes ilmub malelaua juurde 10 minutit pärast mänguaja algust, kaotab partii.

Võrdsete punktide arvu korral kahel või enamal maletajal, selgitatakse paremusjärjestus alljärgnevalt:

a) Buchholz ilma nõrgema vastaseta; b) Buchholz ilma kahe nõrgema vastaseta; c) omavaheline kohtumine. Paarimisel kasutatakse abivahendina arvutiprogrammi.

V Ajakava
Registreerimine                   10.00 – 10.40

Võistluste avamine              11.00 – 11.10

I voor                                         11.10 - 11.50

II voor                                        11.55 - 12.35

III voor                                       12.40 - 13.20

Lõunapaus                              13.20 – 14.00

IV voor                                       14.00 – 14.40 

V voor                                        14.45 - 15.25 

VI voor                                       15.30 – 16.10

VII voor                                      16.15 - 16.55

Võistluste lõpetamine         17.00


VI Autasustamine
EMSL Jõud autasustab kõikide võistlusklasside (A, B, C, D) I, II ja III koha võitnuid võistlejaid diplomite ja medalitega. Võistlusklasside (A, B, C, D) üldvõitjaid autasustatakse eriauhindadega.
 

VII Majandamine
Võistluste läbiviimisega seotud kulud kaetakse EMSL Jõud eelarvest ja osavõtumaksust. Osavõtumaks on 8 eurot täiskasvanud võistleja ja 5 eurot noore kohta, mis tasutakse kohapeal mandaadis või enne võistlusi panga ülekandega Tallinna Maleklubi poolt esitatud arve alusel. Osavõtjate lähetuskulud kannab lähetav organisatsioon või võistleja.
Võistlejatel on võimalus tellida lõunasöök (supp, leib- 3,50€). Tellimus tuleb teha võistlusele registreerimisel, hiljemalt 3. novembriks.  Toidu eest tasutakse kohapeal sularahas.
 

VIII Eelregistreerimine
Eelregistreerimine palume teha hiljemalt 3. novembriks 2023 EML-i kalenderplaani veebipõhisel vormil mängija või klubi volitatud esindaja poolt. Registreerimisvorm asub aadressil: http://www.maleliit.ee/kalender/

Kuna onlines ei ole võimalik hilinenud registreerimisi teha, siis tuleb nende võistlejate registreerimine teha e-posti teel: tallinnamaleklubi@gmail.comja/või teatades osalejate ees- ja perekonnanime, sünniaasta ja maakonna ning arve maksja rekvisiidid. Hilinenud registreerumistel lisandub osavõtutasule 3 eurot.
 

IX Üldiselt
Kõik antud juhendis määratlemata küsimused lahendab enne võistlust EMSL Jõud, võistluste ajal läbiviija koos peakohtunikuga. 

Täiendav info –   Urmas Virmas e-post: urmas.virves@mail.ee ,  tel. 58363854

Võistluste peakohtunik on FA Hendrik Olde telefon 5142625; tallinnamaleklubi@gmail.com

 

Eestimaa Spordiliit Jõud

Järvamaa Spordiliit
Tallinna Maleklubi
Järva Valla spordikeskus

Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie küpsiste poliitikaga. Loe lähemalt
Sulge