Edu saatis Tartumaa omavalitsusi

03.03.2024

39. Eesti omavalitsuste talimänge võõrustas taaskord Tartu vald.

Tartu vallale tulid spordibaasidega appi Tartu linn, kus kaasaegses basseinis toimusid ujumisvõistlused. Otepää vallas kihutati traditsiooniliselt mäest alla nii mäesuuskade kui lumelauadadega. Õnneks võttis mägi 150 osalejat vastu heade lumeoludega ja mäesuusatajad said sellel hooajal nautida veel viimaseid laskumisi Eesti nõlvadel. Kokku üheksal spordialal võtsid omavahel mõõtu ligi 1200 sportlast 52 omavalitsusest.

Suur rõõm on tõdeda, et aasta aastalt lisandub uusi omavalitsusi ja osalejaid, kes soovivad talvisest spordipeost osa saada. Juhtide võistlustel lööb kaasa aina enam omavalitsusjuhte, kes on spordipisikuga nakatunud ning peavad oluliseks koos kogukonnaga osalema tulla. Juhtide seas on nii vallavanemaid, linnapäid, volikogu esimehi ning abivallavanemaid ja volikogude aseesimehi. Nii võitis linnade arvestuses juhtide võistluse Eesti parim keskmaajooksja Deniss Ṡalkauskas.
Kui mängud olid avatud EMSL Jõud president Helir-Varldor Seederi poolt, võisidki mõõduvõtmised alata. Roheliste põldude vahel kulgenud valgel, suure töö ja hoolega ette valmistatud suusarajal startis 327 suusatajat. Pall visati õhku kolmel korvpalli areenil, kus 15 meeskonda ja 5 naiskonda asusid paremust selgitama.  Male ja kabe laudade taga pühiti argimured peast ja nuppe asus liigutama 15 kabe ja 20 male võistkonda. Algas vilgas mõttetegevus, kuidas vastasest parem olla. Lähte Spordihalli oli üles seatud 12 lauatennise lauda, kus ees-ja tagantkäe löökide seeriad kestsid hiliste õhtutundideni.

Kahe emotsioone täis võistluspäeva järel selgusid 39. Eesti omavalitsuste talimängude võitjad.

Üle 8000 elanikuga valdade arvestuses oli esikolmik järgmine:
1. Tartu vald – 275 punkti
2. Elva vald – 241 punkti
3. Viljandi vald – 239 punkti

Kuni 8000 elanikuga valdade arvestuses:
1. Luunja vald – 249 punkti
2. Kiili vald – 241 punkti
3. Vinni vald – 230 punkti

Linnade paremusjärjestus:
1. Rakvere – 214 punkti
2. Kohtla – Järve – 169,5 punkti
3. Viljandi – 128 punkti

Spordialade võitjad

Murdmaasuusatamine - Tartu vald
Mäesuusatamine – Otepää vald
Ujumine – Rakvere linn
Lauatennis – Maardu linn
Kabe – Jõgeva vald I
Male – Tartu vald I
Meeste korvpall – Kambja vald
Naiste korvpall – Elva vald
Juhtide võistlus – naistest Kaie Toobal ja Maris Toomel, meestest Raul Kudre, Gert Villard, Deniss Ṡalkauskas.

 

Tulemused

 

Talimängud korraldas Eestimaa Spordiliidu Jõud koostöös Tartu vallavalitsuse, Tartu Valla Spordikooli ning Tartumaa Spordiliiduga. 
Suur tänu kaasaaitajatele ja sügav kummardus kõikidele osalejate. Olete oodatud Eesti omavalitsuste suvemängudele 17.-18. augustil Kuressaarde.
Järgmised talimängud - 15. Eestimaa talimängud toimuvad 1.-2. märtsil 2025. aastal Tartu vallas.

Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie küpsiste poliitikaga. Loe lähemalt
Sulge