Laupäeval-pühapäeval toimuvatel 39. Eesti omavalitsuste talimängudel osaleb ligi 1200 spordisõpra

01.03.2024

Homme toimuvad Tartu vallas, Tartus ja Otepääl juba kolmekümne üheksandat korda Eesti omavalitsuste talimängud, mis on suurim omavalitsustele suunatud sportlik mõõduvõtmine. 10 erineval spordialal osaleb ligi 1200 inimest - nii oma ala tipud kui (liikumis)harrastajad.

Juba kell 9 alustavad Kõrvekülas 16 korvpalli meeskonda finaalturniiriga, kell 11 panevad palli mängu naised. Nii meeste kui naiste võistkondades on praeguseid ja endiseid Eesti paremaid korvpallureid.

Rõõm on teada anda, et Lähte kunstlume rada on soojadele ja vihmastele ilmadele vastu pidanud ning suusavõistlus saab toimuma! Küll on korraldajatel mõned juhtnöörid: https://my.raceresult.com/274036/ Laupäevasel individuaaldistantsil läheb starti 329 suusatajat ning pühapäevasel teatevõistluste päeval antakse start 57 võistkonnale.

Väike-Munamäe suusakeskuses kahel päeval toimuval mäesuusavõistlusel on oma oskusi testimas 100 mäesuusatajat ja 39 lumelaudurit.

Aura veekeskuses toimuvatel ujumise võistlustel on stardiprotokolli kantud 143 osalejat. Ujumises võisteldakse kolmel võistlusalal: 100 m vabalt, 100 m rinnuli ja 100 m selili. Lisaks on kavas veel 4 x 100 teateujumine.

Väga põnevad ja emotsionaalsed kohtumised tõotavad tulla lauatennises, kus kahe päeva jooksul lähevad vastamisi 20 5-liikmelist võistkonda. Kabe ja malelaudade taga võtavad koha sisse vastavalt 15 ja 20 võistkonda. Eelpool nimetatud võistkondadesse kuulub 2 meest, naine, noormees ja neiu.

Ja nii nagu ükski omavalitsus ei toimi ilma omavalitsusjuhi ja volikogu esimeheta, on ka talimängudel kavas omavalitsusjuhtide võistlus. Juhid võistlevad kolmel alal: jäähoki või saalihoki palli visked, õhupüssist laskmine ja retrosuusasõit. Juhtide võistluse autasustamine ja sporditöötajate tänamine leiab aset kell 14.30 Jääaja Keskuses.

Spordialade edenemist saab jälgida https://joud.ee/et/voistlused/39.-eesti-omavalitsuste-talimangud/66/39.-eesti-omavalitsuste-talimangud

39. Eesti omavalitsuste talimängude karikad on valmistanud Same OÜ.

Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie küpsiste poliitikaga. Loe lähemalt
Sulge