Talimängudel olid võidulainel Tartu ja Alutaguse vald ning Rakvere linn

05.03.2023
Jõud paneb liikuma ja liikumine jõudma – alustas oma sõnavõttu Eesti Vabariigi President Alar Karis.

Jõud paneb liikuma ja liikumine jõudma – alustas oma sõnavõttu Eesti Vabariigi President Alar Karis 38. Eesti omavalitsuste talimängude avamisel. President rõhutas oma sõnavõtus, kui oluline on liikumine ja sport, millist rolli mängib liikumisharrastus vaimse pinge seljatamisel ja igapäevaraskuste kandmisel.

Talimängude avamisel võtsid sõna ka Eestimaa Spordiliit Jõud president Helir-Valdor Seeder ja Elva vallavanem Priit Värv.

38. Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 4.-5. märtsil. Mängudel osales ligi 1400 sportlast 55 omavalitsusest üle Eesti, kes võistlesid erinevatel spordialadel. Mängud hõlmasid murdmaasuusatamist, mäesuusatamist, kabet, malet, lauatennist, meeste ja naiste korvpalli ning omavalitusjuhtide võistlust.
Talimängude avamisel osales Eesti Vabariigi President Alar Karis ning sõna võtsid ka Eestimaa Spordiliit Jõud president Helir-Valdor Seeder ja Elva vallavanem Priit Värv.
Pingelises heitluses selgusid parimad omavalitsused kavas olnud aladel. Kokkuvõttes saavutas üle 8 000 elanikuga valdade arvestuses esikoha üle mitme aasta taas Tartu vald. Rae vald saavutas teise ja Viljandi vald kolmanda koha. „Väikeste“, kuni 8 000 elanikuga valdade arvestuses saavutas Alutaguse vald napi 1 punktilise võidu Luunja valla ees. Kolmandaks tuli Kiili valla esindus.
Linnade arvestuses oli parim Rakvere, talle järgnesid Paide ja Viljandi linn.
Spordialade võitjad:
murdmaasuusatamine – Tartu vald
mäesuusatamine – Otepää vald
ujumine – Rae vald
meeste korvpall – Kadrina vald
naiste korvpall – Tartu vald
lauatennis – Viimsi vald
kabe – Jõgeva vald
male – Tartu vald
juhtide võistlus – Helen Elias, Maris Toomel, meestest Jaanus Järveoja, Lauri Drubinṡ ja Mihkel Juhkami

Talimängudel oli erinevaid tegevusi ka harrastajatele – kohe avamise järgselt said osaleda matkal „Elva ajaloolistel radadel“.
38. Eesti omavalitsuste talimängud korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Elva vallavalitsuse, SA Elva Kultuur ja Sport  ning Tartumaa Spordiliiduga. 

Tulemused ja pildid:  http://joud.ee/est/g79s5866
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie küpsiste poliitikaga. Loe lähemalt
Sulge