Uudised

Eestimaa Spordiliit Jõud tähistab 75. aastapäeva

10. detsember 2021

-

Eestimaa Spordiliit Jõud loomisest möödub 15. detsembril 75 aastat. Laupäeval, 11.detsembril Tallinnas toimuval aastapäeva tähistamisel tehakse tagasivaade, räägitakse eesseisvatest väljakutsetest ning tunnustatakse Aasta tegijaid.

Vaadake otseülekannet Jõud 75. aastapäeva tähistamisest 11. detsembril kell 17 siit:  https://play.saundland.ee/joud75  - on ka järelvaadatav.

Aastapäeva tähistamisele on kutsutud olümpiavõitjad Jaan Talts ja Jaak Uudmäe, kultuuriminister Tiit Terik, Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, asepresidendid Erich Teigamägi ja Toomas Tõnise, Eesti spordisüsteemi juhtfiguurid. Üritusel osalevad kõikide maakondade spordiliitude tegevjuhid ning maakondade spordi valdkonna särainimesed.

15.detsembril 1946.aastal asutatud vabatahtlik spordiselts "Jõud"  ja nüüdseks nime Eestimaa Spordiliit Jõud kandev spordiliit saab käesoleval jõulukuul seitsmekümne viie aastaseks. See on piisavalt pikk aeg, et hinnata ühe spordiorganisatsiooni tegevus elujõuliseks ja arenemisvõimeliseks.

Eestimaa Spordiliit Jõud on üle-eestiline sporti arendav ja traditsioonidest lähtuvat spordikorraldust edendav spordiliit, mis on katusorganisatsiooniks kõigile 15-le maakonna spordiliidule.

Kolmveerandsada aastat Jõudi spordielu on tähendanud kohanemist ühiskondlike muutustega ja paindlikku arengut erinevates ajastutes. Nii on Jõud kinnistanud endale unikaalse koha Eesti spordimaastikul ja kogu maaelu korralduses laiemalt. Kõikide nende aastate jooksul on Jõud pakkunud palju positiivseid emotsioone erineval tasemel ja taustaga Eestimaa  spordiinimestele.

L´Embitu hotellis toimuval pidulikul üritusel antakse välja arvult viies Elutöö auhind. Eelnevad auhinnad on pälvinud olümpiavõitjad Jaan Talts, Jaak Uudmäe, Jõudi pikaajaline juht Ants Saar ja Pärnumaa spordielu eestvedaja Kaiu Kustasson.


Ajalugu

15.detsember   

1946    

Asutati vabatahtlik spordiselts "Jõud"                                                             

7.mai

1951

VS "Jõud" reorganiseeriti vabatahtlikuks spordiühinguks "Kolhoosnik"

31.august

1956

Moodustati taas spordiühing "Jõud"

25.aprill

1987

"Jõud" ühendati "Kaleviga". 

11.juuli

1990

Moodustati Eesti Maaspordi Liit "Jõud", spordiühingu "Jõud" õigusjärglane

21.märts

2007

Üldkogu otsusega valiti organisatsiooni uueks nimeks Eestimaa Spordiliit Jõud  Viimati muudetud: 23.12.2021


Tagasi uudiste nimekirja

 
Liikmelisus
Partnerid
Maakondade spordiliidud
Arvamusavaldus
CAPTCHA Image Reload Image